Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa rolet zewnętrznych? Wiele zależy od tego, jaki będzie poziom uszkodzenia systemu. Jeśli usterka jest drobna, koszty naprawy przez wykwalifikowanego serwisanta prawdopodobnie nie wyniosą więcej niż 100 złotych. Przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się, co wpływa na cenę serwisu rolety zewnętrznej, a także, dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w tym zakresie.

Naprawa rolet zewnętrznych – od czego uzależnione są koszty serwisu?

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile będzie kosztować serwis rolet zewnętrznych. Całkowite koszty są uzależnione od rodzaju uszkodzenia, ceny części zamiennych oraz roboczogodziny serwisanta. Usterki zewnętrznych rolet mogą być różne. Najczęściej zdarza się, że zerwaniu ulegnie linka, sznurek lub taśma. To stosunkowo niewielkie koszty ok. 100 złotych od sztuki, o ile naprawa nie wymaga demontażu całego systemu rolet. W przeciwnym razie koszty serwisowe będą znacznie wyższe, gdyż specjalista musi poświęcić więcej czasu na rozbiórkę, wymianę uszkodzonych podzespołów oraz ponowny montaż rolet.

Ustalenie przyczyny występowania problemu lub lokalizacja usterki (jeśli nie jest widoczna na pierwszy rzut oka) to maksymalnie 200-300 złotych kosztów serwisowych za pracę i zaangażowanie eksperta. Wymiana zwijacza, silnika to wydatek ok. 300 złotych, choć ostatecznie zależy to od modelu rolety zewnętrznej oraz ceny nowej części, która wymaga wymiany.

Serwis rolet zewnętrznych – czas trwania i koszty

Niestety nie da się jednoznacznie wskazać czasu potrzebnego do wykonania kompletnych prac serwisowych związanych z roletami zewnętrznymi. Wprawiony w boju serwisant jest w stanie wymienić silnik (koszt ok. 300 złotych) nawet w kilka godzin. Do podstawowego czasu pracy specjalisty trzeba też doliczyć czas potrzebny na poszukiwanie źródła problemu. To może zająć nawet do kilkudziesięciu minut. 

W razie konieczności demontażu systemu zewnętrznych rolet zwiększa się zarówno czas potrzebny na realizację akcji serwisowej, jak i koszty. Najczęściej całkowite wydatki związane z wizytą serwisanta od rolet zewnętrznych nie przekraczają kwoty rzędu kilkuset złotych.

Warto pamiętać, aby w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki systemu rolet zewnętrznych skontaktować się z autoryzowanym serwisem. To pewność, że usterka zostanie usunięta tak, jak należy, a rolety zachowają gwarancję producenta.