Rolety materiałowe to bardzo praktyczne rozwiązanie osłonowe, cieszące się dużą popularnością. Ze względu na szeroki wybór tkanin, rolety materiałowe stanowią istotny element dekoracji każdego wnętrza. Bez względu na styl oraz charakter pomieszczeń, rolety materiałowe pozwalają na zaciemnienie oraz ograniczają przenikanie promieni słonecznych do środka. Ten typ osłony to uniwersalna propozycja dla domów, mieszkań oraz budynków użyteczności publicznej.

image

Funkcjonalność rolet materiałowych K-BRO

W ofercie K-BRO dostępne są estetyczne i funkcjonalne rolety materiałowe. Praktyczne zastosowanie rolet materiałowych to przede wszystkim efektywna ochrona pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Roleta materiałowa pozwala zacienić wnętrza, a to skutecznie wpływa na obniżenie temperatury we wnętrzu. Osłona przed promieniami słonecznymi to komfort przebywania w pomieszczeniu. Tkaniny stosowane w roletach materiałowych K-BRO zapobiegają przebarwieniom wyposażenia pomieszczeń, co może być skutkiem nadmiernego promieniowania słonecznego.

Komfort zastosowania rolet materiałowych oznacza również ochronę wnętrza domu, mieszkania, czy biura przed widokiem z zewnątrz. Dodatkowo kolorystyka rolet materiałowych pozwala na dobór osłony do stylu pomieszczenia oraz wymagań użytkowników. Roleta materiałowa, jako dekoracja okna, pozwoli na stworzenie wyjątkowej każdej przestrzeni.

Dlaczego warto instalować rolety materiałowe?

Rolety materiałowe oferowane przez K-BRO można montować zarówno w oknach pionowych jak i dachowych. Sam sposób montażu – w kasecie lub jako wolnowiszące, transparentność materiału – mniej lub bardziej przepuszczające światło, pozwalają na dostosowanie rolet materiałowych do każdego wnętrza oraz aranżację okna w każdym stylu. Korzyści wynikające z zastosowania rolet materiałowych to przede wszystkim wygoda w użytkowaniu polegająca na prostym montaż i łatwej obsłudze. Rolety materiałowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Roletę materiałową z powodzeniem dopasujemy do każdego wymiaru oraz rodzaju okna.

Rolety materiałowe zapewniają komfort przebywania w pomieszczeniu. Chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz gwarantują prywatność, szczególnie w budynkach o gęstej zabudowie. Każdą roletę materiałową można dopasować do wystroju wnętrz – koloru ścian, mebli czy okładzin podłogowych.

Rolety materiałowe w ofercie K-BRO

W zależności od potrzeb oraz preferencji Klientów, eksperci K-BRO zaproponują wysokiej jakości rolety materiałowe, które będą doskonałym dodatkiem do każdego wnętrza oraz estetyczną dekoracją okna. W ofercie K-BRO dostępne są rolety materiałowe wolnowiszące mini (montowane na skrzydle okiennym), rolety wolnowiszące standard (montowane na ścianie), rolety materiałowe w kasetach PCV, a także rolety w kasetach aluminiowych (montowane na skrzydle okiennym lub na ścianie).

Dzięki kilkunastu rodzajów kaset, fachowcy K-BRO dobiorą kasetę najlepiej pasującą do danego okna, jak i gustu oraz potrzeb każdego Klienta.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Gdzie najlepiej montować rolety materiałowe?

Dla każdej rolety materiałowej istnieje możliwość doboru materiału. W ofercie K-BRO znajdują się materiały transparentne, które częściowo przepuszczają światło oraz materiały zaciemniające, które nie przepuszczają promieni słonecznych. 

Jasne i transparentne materiały sprawdzą się we wnętrzach, w których stale lub często przebywamy. Zatem ich montaż wskazany jest w kuchni, czy salonie, gdzie często korzystamy ze światła naturalnego. Roleta materiałowa pozwoli w tych pomieszczeniach na komfortową pracę i wypoczynek. Promienie słoneczne nie będą nadmiernie ogrzewać wnętrz, a domowa aktywność nie będzie zakłócona nadmiernym nasłonecznieniem.

Rolety materiałowe zaciemniające polecane są do wnętrz, w których odpoczywamy i regenerujemy się. Ten typ osłon okiennych sprawdzi się w sypialniach i pokojach dziecięcych. W pomieszczeniach tych zapanuje głębszy mrok, co pozwoli na wygodny sen.

Rolety materiałowe – jak montować i do jakich okien?

Roletę materiałową można przykręcić lub przykleić do listwy przyszybowej, a także powiesić na specjalnych wieszakach na ramie okiennej. W przypadku okien dachowych zalecane są żyłki przytrzymujące tkaninę rolety przy szybie.

Rolety materiałowe osadzone w kasetach montowane są bezpośrednio w świetle szyby, do listew przyszybowych. Kaseta wymaga przykręcenia, a prowadnice przyklejenia do listew. Taki sposób montażu gwarantuje, że tkanina rolety materiałowej przesuwa się po prowadnicach i nie odstaje od szyby. 

Rolety materiałowe wolnowiszące montowane są do ściany lub sufitu za pomocą kołków. Ten typ osłony ma swoje zastosowanie w przypadku stolarki wielkoformatowej. 

Rolety materiałowe polecane są do okien drewnianych, PCV oraz aluminiowych.

Galeria realizacji