Rolety rzymskie to osłony okienne, które doskonale pasują do każdego wnętrza. Mogą być dodatkiem do tradycyjnych zasłon, a także jako samodzielna dekoracja każdego okna. Rolety rzymskie to ozdoby w doskonałym guście. Łączą w sobie zarówno funkcjonalną osłonę okna, jak i dekorację. Niezwykle elegancko prezentują się w domowych i biurowych wnętrzach. Nadają wnętrzu elegancji i nietuzinkowego wyglądu.

image

Rolety rzymskie – wynalazek starożytnych Rzymian

Rolety rzymskie, to jeden z wynalazków starożytnych Rzymian. To właśnie oni byli pomysłodawcami charakterystycznego zasłaniania okien. Wysokie temperatury oraz duże ilości unoszącego się w powietrzu pyłu były bardzo niekomfortowe dla starożytnych Rzymian, dlatego, aby ochronić się przed skutkami nadmiernego nasłonecznienia i przenikaniem promieni do wewnątrz, a także kurzu, który przedostawał się do środka, postanowili na osłonięcie okien upiętym materiałem. I ten właśnie system z powodzeniem wykorzystywany jest ówcześnie jako rolety rzymskie.

Jak skonstruowane są i jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie od K-BRO to solidne i estetycznie wykonane produkty składające się z profilu przedniego z rzepem oraz profilu nośnego. Całość zaopatrzona jest w specjalny mechanizm z łańcuszkiem, dzięki któremu można łatwo i bez użycia siły sterować roletą. Podczas zwijania rolet rzymskich tkanina zwijana jest do szyny górnej i układna kaskadami. Ten typ rolety wyposażony jest w mechanizm samohamujący zapewniający płynną regulację w podnoszeniu i opuszczaniu. Pozwala to na zatrzymanie rolety rzymskiej w dowolnej pozycji.

Rolety rzymskie we wnętrzach. Dlaczego warto zamontować rolety rzymskie w oknach?

W zależności od materiału użytego do produkcji rolet rzymskich przesłony te spełniają rolę firan lub zasłon. Bez względu na to, czy pozostawimy rolety rzymskie w pozycji rozwiniętej, czy też zsuniętej, będą jednako w oryginalny sposób prezentować się oraz podkreślać charakter i styl wnętrza.

Dzięki różnorodnym materiałom użytym w roletach rzymskich możemy dostosować poziom zaciemnienia w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie z łatwością zamontujemy w każdym oknie, w zależności od potrzeb oraz możliwości aranżacyjnych. Instalacja rolety rzymskiej na ścianie, we wnęce okiennej lub na ramie okna jest szybka i nie wymaga wiedzy technicznej. Profil z rzepem oraz mechanizmy podnoszenia z przełożeniem za pomocą łańcuszka pozwalają na łatwe podnoszenie i opuszczanie osłony.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Rolety rzymskie – do jakich wnętrz pasują?

Rolety rzymskie sprawdzą się w każdym oknie i będą doskonałym dodatkiem każdego stylu. Są bardzo eleganckie, więc z powodzeniem dopasujemy rolety rzymskie do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Rolety rzymskie nadają wnętrzom przytulności i zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Bez względu na design, rolety rzymskie będą doskonałym wykończeniem okna i podkreślającym charakter każdego wnętrza. Warto nadmienić, iż roleta rzymska po całkowitym zwinięciu, tworzy nad oknem dekoracyjną falbanę, tworząc tym samym dekoracyjny element okna i pomieszczenia.

Rolety rzymskie w ofercie K-BRO

Eleganckie wzornictwo, stylistyka oraz warianty tkanin pozwalają na dobór rolet rzymskich do każdego pomieszczenia. Oferta K-BRO obejmuje udoskonaloną wersję rolet zapoczątkowanych w starożytnym Rzymie. Dostępne w ofercie materiały oraz wzory tkanin, z których szyte są rolety rzymskie, pozwalają na stworzenie wyjątkowego wnętrza.

Eksperci K-BRO są otwarci na pomysły Klientów. Fachowe doradztwo pozwala na dobór rolet rzymskich do każdego stylu w atrakcyjnych cenach. Realizacja zamówienia to nie tylko pomiar oraz dobór tkanin. Marka K-BRO proponuje rolety rzymskie indywidualnym Klientom według ich pomysłu, a także opracowuje koncepcje na zlecenia projektantów wnętrz. Rolety rzymskie w K-BRO są w pełni „szyte na miarę”.

Galeria realizacji