Rolety zewnętrzne są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Wynika to z prostego montażu, a także doskonałej ceny. Ponadto rolety zewnętrzne podtynkowe doskonale komponują się z wieloma stylami architektonicznymi budynków. Rolety podtynkowe reprezentują także najbardziej nowoczesne technologie dostępne na rynku, charakteryzując się jednocześnie uniwersalnym zastosowaniem.

image

Rolety zewnętrzne podtynkowe – ekonomiczne rozwiązanie do domu

Rolety zewnętrzne podtynkowe wymagają właściwie przystosowanych nadproży okiennych oraz parapetów. Tym samym montaż rolet podtynkowych należy zlecić już podczas fazy projektowania budynku. Istnieje możliwość dopasowania wielkości rolet do wymiaru otworu okiennego. Dodatkowo istnieje możliwość indywidualnego dostosowania sposobu montażu do ramy okiennej. Jednakże rolety podtynkowe można zastosować także w istniejących budynkach, podczas remontu czy też wymiany stolarki okiennej.

Decydując się na montaż rolet zewnętrznych podtynkowych można uzyskać budynek energooszczędny, spełniający warunki pasywności. Kaseta, która służy zwijaniu rolet umieszczona jest we wnęce na nadprożu. Oznacza to, że nie dochodzi do ingerencji w strukturę budynku. Dlatego bilans energetyczny domu nie ulega zmianom. Nie dochodzi także do stworzenia dodatkowej drogi ucieczki dla ciepła. Dodatkowo rolety bardzo ściśle przylegają do okien. Dlatego też tworzą dodatkową osłonę przed stratą ciepła, ograniczając jednocześnie nawiew zimna z zewnątrz. Jednakże rolety podtynkowe to nie tylko doskonałe zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz przed chłodem. To także doskonały sposób na ochronę stolarki okiennej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Rolety pozwalają chronić okna przed deszczem, śniegiem, gradem, lecz również intensywnym promieniowaniem słonecznym. Mogą także niwelować ilość zanieczyszczeń pojawiających się na oknach. Dzięki zastosowaniu rolet ogranicza się narażenie okien na urazy mechaniczne takie jak zarysowania i pęknięcia. Niewątpliwą zaletą rolet podtynkowych jest także izolacja akustyczna. Produkt umożliwia skuteczne tłumienie dźwięków pochodzących z zewnątrz. Dlatego jest on w szczególności dedykowany dla domów, które znajdują się w centrach miast, lecz również w pobliżu zjazdów na autostradę.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Nowoczesne rolety podtynkowe do domu

Roleta podtynkowa to produkt niezwykle uniwersalny. Oprócz ochrony przeciwsłonecznej oraz akustycznej, roleta stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed próbami włamania. Pomimo tego, że nie są to modele typowo antywłamaniowe, to potrafią skutecznie wydłużyć czas niezbędny do wtargnięcia do wnętrza budynku. Tym samym właściciel zyskuje więcej czasu na reakcję. Rolety podtynkowe są niezwykle też bardzo funkcjonalne w okresie lata. Wówczas ograniczają przepływ światła do wnętrz. Dzięki czemu w pomieszczeniach można utrzymać komfortową temperaturę. Pozwala to także ograniczać zakres używania klimatyzacji, z kolei przekłada się na oszczędności finansowe. Niezwykle funkcjonalne są również modele rolet podtynkowych wraz z moskitierą. Innowacyjna konstrukcja jest niezwykle przydatna latem. Uniemożliwia ona dostanie się do wnętrza owadom oraz insektom. Warto zwrócić uwagę także na wysokie walory estetyczne, które posiadają rolety podtynkowe cena jest zaś atrakcyjna, biorąc pod uwagę uniwersalność tych właśnie produktów.

Montaż rolety podtynkowej wymaga ingerencji w stolarkę okienną, dlatego też najczęściej realizowany jest przez profesjonalne firmy budowlane. W większości przypadków montaż rolet podtynkowych odbywa się na etapie budowy domu, jednakże rolety można zamontować także podczas remontu budynku. Dostępne w ofercie rolety podtynkowe to wysoka funkcjonalność, a także estetyka. Dzięki czemu pasują one do elewacji budynku oraz jego stylu architektonicznego.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image