Przez zaaranżowanie strychu na pokój czy też sypialnię można wykorzystać całą przestrzeń w domu oraz zwiększyć powierzchnię użytkową. Co prawda przestrzeń pod dachem nie daje szerokich możliwości aranżacyjnych, jednakże wyróżnia się niezwykłą atmosferą, a także wysokim poziomem prywatności. Niestety skosy na poddaszu mogą ograniczać przestrzeń użytkową, a ponadto narażać pomieszczenie na szybkie nagrzewanie się, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego aby utrzymać optymalną kontrolę nad światłem oraz temperaturą warto zamontować rolety dachowe.

image

Projektowanie komfortowego poddasza z roletą dachową

Rolety dachowe cechują się nie tylko funkcją ochronną, lecz także dekoracyjną. Szeroka gama kolorystyczna rolet dachowych, estetyczna konstrukcja, a także możliwość lekkiego sterowania mechanizmem, sprawia, że produkt ten doskonale sprawdza się nie tylko w sypialni, łazience, leczy również w pokoju dziecka. Uniwersalny design może stać się dopełnieniem pomieszczeń w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim, boho, a także artdeco. Tym samym okna dachowe z roletą to szereg możliwości aranżacyjnych.

Dzięki zastosowanym materiałom cechującym się różnym stopniem przezroczystości rolety zewnętrzne na okna dachowe dopasowują się do preferencji użytkowników, a także do stylu pomieszczenia. Dostępne są one w wersji przyciemnianej, która w delikatny sposób przyciemnia poddasze, tworząc domowy azyl, chroniąc jednocześnie pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Występuje również wersja zaciemniana, które zupełnie zablokuje promienie słoneczne, zapewniając doskonałe warunki do odpoczynku, relaksu, ale również pracy.

Konstrukcja nowoczesnych rolet dachowych

Rolety dachowe zewnętrzne znacząco różnią się od tradycyjnych rolet. Ich sposób działania oparty jest na dwóch bocznych prowadnicach, które umożliwiają przemieszczanie się materiału w górę oraz w dół na całej długości okna. Jednocześnie prowadnice przylegają do szyby, aby jeszcze lepiej kontrolować ilość wpadającego światła. Mechanizm umożliwia ponadto zablokowanie tkaniny na określonej wysokości. Dzięki temu z łatwością można kontrolować intensywność promieni słonecznych padających do wnętrza. Stosując rolety na oknach dachowych można skutecznie zmniejszyć temperaturę powietrza. Zazwyczaj to właśnie okna dachowe narażone są na największe promieniowanie świetlne, nie tylko w okresie lata, lecz również w pozostałych miesiącach. Wynika to ze specyficznego kąta nachylenia okien dachowych, w szczególności tych, które znajdują się od strony południowej i zachodniej.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Montaż rolet dachowych

Niezwykle wysoką trwałością odznaczają się rolety zewnętrzne dachowe cena zaś uzależniona jest od wielkości produktu. Dodatkowo doskonale prezentuje się okno dachowe z roletą zewnętrzną cena której jest adekwatna do wysokiej jakości. Co więcej, aby zamontować tego typu roletę niepotrzebne są specjalistyczne narzędzia, a także dodatkowa wiedza. Wszystkie elementy niezbędne do montażu znajdują się w opakowaniu wraz z roletą. Można również posiłkować się dokładnymi instrukcjami montażu, które w sposób obrazkowy pokazują w jaki sposób prowadzić kolejne kroki. Ważne jest jednak, aby roleta dachowa została zamontowana równo, a także aby prowadnica dokładnie przylegała do ramy okiennej. Jest to gwarancją właściwej pracy rolety, a ponadto ogranicza to ryzyko zniszczenia w trakcie użytkowania. Konstrukcja rolety dachowej została zaprojektowana w taki sposób, aby nawet osoba bez doświadczenia mogła z sukcesem przeprowadzić montaż. Jest to zatem kolejną zaletą tego typu rolet, które doskonale sprawdzają się na każdym oknie dachowym.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image