Moskitiery plisowane to osłony okienne przed owadami wyposażone w system płynnych przesuwów w różnych kierunkach – do środka lub na jedną ze stron. Przesuwając moskitierę plisowaną, możemy zablokować ją w dowolnym momencie. Moskitiery plisowane mają swoje zastosowanie w oknach i drzwiach balkonowych, skutecznie chroniąc przed niechcianymi insektami. Konstrukcja moskitiery pozwala na umieszczenie jej we wnęce okiennej lub bezpośrednio w ramie okna.

image

Zastosowanie moskitier plisowanych

Moskitiery plisowane możemy z powodzeniem montować przy wyjściach na taras lub balkon. Polecane są one także dla użytkowników altan, gdzie latem owady są szczególnie uciążliwe. 

Siatka w moskitierach plisowanych podczas zamykania układa się w harmonijkę. Struktura moskitiery plisowanej pozwala na płynną obsługę osłony. Nie utrudnia korzystania z drzwi balkonowych.

Moskitierę plisowaną możemy dobrać do wystroju okna i wnętrz. Kolorystyka dostępnych profili pozwala na dowolną aranżację. Osłony te zapewnią skuteczną barierę przed wnikaniem pyłków i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, a także zagwarantują ochronę przed owadami, które mogą przedostawać się do domów i mieszkań nie tylko w dzień, ale również i w nocy.

Dlaczego warto wybrać moskitierę plisowaną?

Moskitiery plisowane pozwalają na dobór kierunku otwierania osłony. Moskitierę plisowaną możemy więc dopasować do każdego wymiaru i rodzaju okna, otwierając siatkę w płaszczyźnie pionowej w dowolnie wybranym kierunku: na boki, centralnie, góra-dół lub też dwustronnie. System przesuwny moskitier plisowanych pozbawiony jest wszelkich mechanizmów i kaset. Prowadnice aluminiowe montuje się na górze i na dole, gdzie dolny próg nie utrudnia chodzenia, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

Moskitiery plisowane mogą być stosowane do okien wielkoformatowych. Można je z łatwością demontować i w łatwy sposób myć. Ten typ osłon przed niechcianymi owadami jest trwały i nawet jeśli w okresie zimowym nie korzystamy z siatki ochronnej, nie wymaga ona żadnej konserwacji.

Osłony plisowane chroniące przed owadami wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Aluminiowa konstrukcja moskitier plisowanych gwarantuje odporność na czynniki atmosferyczne. Moskitiera wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy pozwalające na utrzymanie jej w pozycji zamkniętej. 

Łatwy demontaż części ruchomej moskitiery pozwala na szybkie wypięcie osłony, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie korzystają z osłon przeciw owadom w miesiącach zimowych. Moskitiera plisowana ponownie zamontowana na okres letni działa bezproblemowo i nie wymaga żadnych regulacji oraz napraw.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Czyszczenie moskitier plisowanych

Usuwanie brudu oraz wszelkich zanieczyszczeń z moskitier plisowanych nie powinno być kłopotliwe. Należy pamiętać jedynie o kliku istotnych kwestiach. W trakcie czyszczenia osłony trzeba całkowicie otworzyć moskitierę. Siatkę można spryskać wodą lub delikatnym środkiem czyszczącym. Moskitierę plisowaną czyścimy miękką szczoteczką lub wilgotną ścierką. Końcowy etap czyszczenia moskitier plisowanych to dokładne osuszenie i pozostawienie otwartej osłony aż do całkowitego wyschnięcia

Ważne, by podczas mycia samych okien, szczelnie osłonić plisę. Silnie działające detergenty oraz środki konserwujące ramy okienne mogą trwale uszkodzić materiał, z którego wykonana jest plisa.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image