Roleta wolnowisząca należy do najbardziej klasycznych zasłon okiennych, ciesząc się ogromną popularnością klientów. Produkt ten cechuje się możliwością montażu zarówno do sufitu, wnęki, ściany lub też ramy okiennej. Bogata gama kolorystyczna, a także możliwość wyboru struktury materiału sprawia, że rolety wolnowiszące z łatwością można dopasować do charakteru oraz w stylu każdego wnętrza.

image

Rolety wolnowiszące w aranżacji okien

Roleta wolnowisząca wyróżnia się klasyczną budową. Tkanina przyklejona jest do rurki nawojowej. Dzięki czemu z łatwością można ją zwijać oraz rozwijać na całej długości okna. Co więcej specjalne uchwyty sprawiają, że mechanizm pracy jest bardzo efektywny i nie wymaga wysiłku.

Ponadto cały system sterowany jest za pomocą łańcuszka koralikowego. Stanowi on nie tylko element funkcjonalny, ale czy również dopełnia dekoracyjny wygląd rolety. Najczęściej rolety wolnowiszące wybierane są do dużych okien w sypialni, kuchni, salonie czy też w pokoju dziecięcym. Doskonale sprawdzają się w tych przestrzeniach, gdzie dominuje minimalizm. Dużą zaletą produktu jest również możliwość zakupu na wymiar, zgodnie z potrzebami klienta. Tym samym wystarczy zmierzyć swoje okno, aby otrzymać idealnie dopasowaną roletę. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla właścicieli okien o niestandardowych wymiarach.

Kontrola ilości wpadającego światła

Najczęściej w okresie letnim, kiedy ilość promieni słonecznych jest bardzo wysoka, dla podniesienia komfortu przebywania w pomieszczeniu stosuje się produkty przyciemniające. Rewelacyjnie sprawdza się w tym zakresie roleta wolnowisząca dzień noc. Pozwala ona na uzyskanie optymalnej kontroli nad światłem. W ten sposób przebywanie w pomieszczeniu staje się przyjemne, także ze względu na niższą temperaturę powietrza. W szczególności modele przyciemniające rolet ograniczają nadmierne nagrzewanie się wnętrz. Jednakże rolety sprawdzają się także nocą, zwłaszcza w mieszkaniach, które zlokalizowane są w pobliżu lamp ulicznych lub innych punktów światła. W ciemnym pomieszczeniu wzrasta jakość snu, a także podnosi się komfort wypoczynku. Dlatego też roleta wolnowisząca stanowi skuteczną ochronę przed nadmiernym oświetleniem miejskim.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Nowoczesne rolety do wnętrz

Roleta wolnowisząca w kasecie jest połączeniem funkcjonalności oraz wysokich walorów estetycznych. Dzięki zastosowaniu dodatkowej kasety roleta zostaje unieruchomiona. Pozwala to także na zapobieganie uderzaniu rolety o stelaż okna lub o szybę. Stosowanie kaset prowadzi także do ścisłego przylegania rolety do okna. Podnosi to także walory estetyczne, wprowadzając do wnętrza minimalizm. Jednakże rolety wolnowiszące rewelacyjnie sprawdzają się także we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych oraz w aranżacjach w stylu boho.

Dzięki możliwości indywidualnego dobrania materiałów, a także szerokiej gamy kolorystycznej rolety mogą wpisać się w charakter każdego wnętrza. Są dużo bardziej funkcjonalne aniżeli tradycyjne zasłony, między innymi ze względu na prostsze czyszczenie oraz większą skuteczność działania w zakresie zaciemniania pomieszczenia. Tym samym rolety stanowić mogą alternatywę dla zasłon lecz również dla firan. Dodatkowo wysoka trwałość, którą charakteryzuje się roleta wolnowisząca cena i jakość sprawiają, że jest to produkt niezwykle ceniony przez klientów. Coraz częściej rolety stanowią nieodłączny element wyposażenia wnętrz. Wpływają bardzo pozytywnie na komfort przebywania w pomieszczeniach, nie tylko ograniczając ilość światła, ale czy również chroniąc prywatność. Wykorzystując rolety w oknach można z łatwością ograniczyć niechciane spojrzenia przechodniów. Jednocześnie wysoka jakość produktów sprawia, że mogą one służyć przez wiele lat.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image