Moskitiery drzwiowe skrzydłowe to osłony chroniące przed owadami i mające swoje zastosowanie szczególnie w przypadku drzwi balkonowych, tarasowych oraz wejściowych. Dodatkowo moskitiery skrzydłowe zabezpieczają wnętrza przed różnorodnym zanieczyszczeniem, które nie jest obojętne szczególnie dla osób z alergią.

image

Zalety moskitier drzwiowych skrzydłowych

Rama moskitiery drzwiowej skrzydłowej wykonana jest ze specjalnego profilu aluminiowego. Dzięki zawiasom ze sprężyną samozamykającą, osłona otwiera się w szybki i łatwy sposób. Nie trzeba pamiętać o domknięciu moskitiery. Dodatkowym elementem moskitiery skrzydłowej może być poprzeczka wzmacniająca.  

Oprócz standardowych kolorów ramka moskitiery drzwiowej skrzydłowej może być wykonana, za dodatkową opłatą, w dowolnym kolorze z palety RAL.

Montaż moskitiery skrzydłowej za pomocą zawiasów od strony zewnętrznej umożliwia swobodne korzystanie z drzwi balkonowych lub tarasowych, które mogą być otwarte lub zamknięte. Moskitiera skrzydłowa pełni także rolę dodatkowych drzwi, które skutecznie zabezpieczają przed niechcianymi owadami. Siatka, która ma swoje zastosowanie w produkcji moskitier skrzydłowych, to siatka z włókna szklanego, siatka aluminiowa, siatka ze stali nierdzewnej i siatka antyalergiczna. Każda z nich jednakowo chroni przed niechcianymi owadami. W zależności jednak od potrzeb jest możliwość wyboru materiału, z jakiego osłona będzie wykonana.

Należy pamiętać, iż osłona skrzydłowa nie ogranicza przenikania światła do wewnątrz pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w przypadku wnętrz słabo doświetlonych. Odpowiedniej wielkości otwory siatki skutecznie zatrzymują owady, nie utrudniając przy tym cyrkulacji powietrza oraz wnikania światła naturalnego do środka.

Dzięki zaawansowanej technologii oraz wykorzystaniu odpowiednich materiałów siatka zapewnia trwałość, a także wytrzymałość całej konstrukcji drzwiowej.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Moskitiery drzwiowe skrzydłowe – do jakich okien i drzwi?

Moskitiery drzwiowe skrzydłowe można z łatwością dostosować do kształtu drzwi balkonowych lub tarasowych. Dodatkową zaletą osłony skrzydłowej jest możliwość wkomponowania w siatkę przejścia dla zwierząt o różnych wymiarach.  

Moskitiera drzwiowa skrzydłowa standardowo mocowana jest do futryny okna lub drzwi za pomocą trzech zawiasów aluminiowych z jednej strony oraz dwóch magnesów po stronie klamki. Magnesy i sprężyny w zawiasach zapewniają stabilność zamkniętej moskitiery. Osłona przez cały czas jest utrzymywana w pozycji zamkniętej. Moskitiery drzwiowe skrzydłowe są idealne do zastosowania do okien PCV, aluminiowych i drewnianych.

Ten rodzaj osłony przed owadami sprawdzi się szczególnie w przypadku balkonów i tarasów, które nie są ograniczone przestrzenią oraz dodatkowymi elementami wykończeniowymi. Całość konstrukcji w dowolny sposób można dostosować do wnętrz, koloru okien, jak do elewacji budynku.

Pielęgnacja moskitier drzwiowych skrzydłowych

Aby wydłużyć żywotność osłon przeciw owadom oraz poprawić komfort przebywania we wnętrzach, warto usunąć zabrudzenia zalegające na siatce. Czyszcząc moskitierę, poprawimy również estetykę drzwi balkonowych lub tarasowych, zwiększamy dopływ świeżego powietrza do wnętrz oraz dostęp do promieni słonecznych. 

Czyszczenie moskitiery warto wykonać przy użyciu łagodne działających detergentów, letniej wody oraz miękkiej ścierki. Podobnie czyścimy ramy aluminiowe. Należy pamiętać, by moskitierę wytrzeć do sucha, najlepiej bawełnianą ścierką lub papierowym ręcznikiem. Powierzchnię ramy można pokryć specjalnym środkiem przeznaczonym do konserwacji aluminiowych elementów stolarki okiennej.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image