Pergola tarasowa pozwala na szybkie stworzenie zadaszonego miejsca, w którym można wypoczywać i spędzać miło czas. Dzięki różnorodnej konstrukcji pergole tarasowe są bardzo uniwersalne, a jednocześnie komfortowe w użytkowaniu. Prosty montaż sprawia, że stworzenie miejsca do relaksu nie zajmie dużo czasu.

image

Jak wygląda pergola tarasowa?

Pergola tarasowa jest to rodzaj ogrodowej budowli, przeznaczonej do ochrony przydomowego tarasu głównie przed promieniowaniem słonecznym. Pergole tarasowe składają się z konstrukcji nośnej, a także zadaszenia. Tym samym dach może być drewniany, akrylowy, poliestrowy lub poliwęglanowy. Oprócz funkcji użytkowej i zaciemniania przestrzeni pergole tarasowe mogą także stanowić element estetyczny, który dodaje całemu budynkowi wizualnej lekkości. Co więcej pergola tarasowa może stanowić również podporę dla roślinności, a także być nośnikiem oświetlenia.

Pergola tarasowa aluminiowa jest zdecydowanie najczęściej wybierana ze względu na wytrzymałość oraz lekką konstrukcję. Dlatego też jej montaż jest bardzo prosty, nie wymaga stosowania zaawansowanych maszyn czy też urządzeń. Aluminium to także materiał, który cechuje się wysoką wytrzymałością na warunki zewnętrzne, przez co pergola aluminiowa może służyć bardzo wiele lat.

Przeznaczenie pergoli tarasowej

Pergola tarasowa wolnostojąca przede wszystkim ma zapewniać ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu zwiększa się komfort przebywania i wypoczynku w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Nowoczesne pergole tarasowe mogą być nie tylko wolnostojące, lecz również przeznaczone do montażu na ścianie budynku. Projekty pergoli tarasowychtworzone są bardzo często indywidualnie na potrzeby klientów. Pergole tarasowe wybierane są często nie tylko do domów jednorodzinnych, jak również do hoteli, restauracji, a także na ogród działkowy.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Szerokie zastosowanie pergoli tarasowej

Niezwykle dużą popularnością cieszy się pergola tarasowa cena której zależy od materiału wykończeniowego, a także wielkości. Pergole tarasowe aluminiowe należą do jednych z najbardziej popularnych, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się także pergole drewniane. Niezależnie od tego jaka jest budowa pergoli tarasowej ważne, aby konstrukcja była stabilna oraz trwała. Co więcej konstrukcja pergoli może być dopasowana nie tylko do tarasu, również do oparcia o ścianę budynku. Pozwala to nadać budynkowi indywidualnego charakteru, a ponadto osiągnąć skuteczną ochronę przed słońcem.

Zróżnicowanie typy pergoli tarasowej

Budowa pergoli tarasowej zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia oraz wielkości. Co więcej pergola tarasowa aluminiowa cena której jest stosunkowo niska może stanowić nieoceniony element wyposażenia w upalne dni.

Tanie pergole tarasowe to także sposób na ochronę tarasu przed niekorzystnymi warunkami, intensywnym deszczem czy nawet śniegiem. Zależy to jednak os tego czy pergola tarasowa posiada ruchomą osłonę czy też jednolitą konstrukcję. Jednak nawet pergole z ruchomą osłoną są w stanie zabezpieczyć przed lekkimi opadami, a także zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się oświetlenie pergoli tarasowej, które nadaje romantycznego charakteru całej przestrzeni. Ciekawie wyglądają także pergole tarasowe aranżacje których opierają się o żywe rośliny, pnącza, oświetlenie punktowe, a także dodatkowe materiały czy też meble ogrodowe. Całość tworzy zatem idealne miejsce do wypoczynku oraz rekreacji nie tylko latem, ale również w chłodniejsze dni. Niezwykle interesująco wyglądają także pergole balkonowe, na których zawieszone zostały doniczki z kwiatami.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image