Moskitiery rolowane to idealne rozwiązanie, które chroni wnętrza przed wszelkiego rodzaju owadami, alergenami unoszącymi się w powietrzu zewnętrznym oraz kurzem. Moskitiery zapewniają swobodną cyrkulację powietrza. Po zamontowaniu moskitier rolowanych, z powodzeniem można wietrzyć pomieszczenia. Ten typ osłon okiennych pozwala na prosty i szybki montaż dla każdego typu okna.

image

Moskitiery rolowane, nie ograniczają widoczności oraz stanowią integralną część stolarki okiennej. Wyposażone są w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, co pozwala na szybkie zwijanie i rozwijanie siatki. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytu jest łatwe i wygodne. Szczelna konstrukcja zatrzymuje owady oraz różnego rodzaju pyłki znajdujące się w powietrzu. Moskitiery rolowane pasują do każdego wnętrza oraz każdego wystroju okna, zapewniając komfortowe przebywanie w każdym pomieszczeniu. Montaż moskitiery rolowanej w sypialni zagwarantuje zdrowy i nieprzerwany sen.

Moskitiery rolowane – rodzaje

Moskitiery rolowane występują w wersji poziomej oraz pionowej. Taka konfiguracja pozwala na montaż moskitier nie tylko w oknach pionowych i dachowych. Moskitiery rolowane polecane są także do stosowania w drzwiach balkonowych. Ten typ moskitier można zamontować w wybranych wariantach rolet zewnętrznych.

Moskitiery rolowane pionowe

Moskitiery rolowane w wersji pionowej instalowane są najczęściej w oknach pionowych i dachowych. Po rozwinięciu siatka moskitiery mocowana jest do dolnej listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Moskitiery rolowane poziome

Moskitiery rolowane przesuwne w poziomie stanowią idealne zamknięcie dla okien balkonowych lub tarasowych. Pozwalają na przesuwanie osłony tak, by nie stanowiła ona przeszkody w poruszaniu się i korzystaniu ze stolarki wielkoformatowej.

Zastosowanie moskitier rolowanych

Materiał, z jakiego wykonane są moskitiery rolowane, odporny jest na zmienne warunki atmosferyczne. Zaletą w tym przypadku i bardzo dużym ułatwieniem dla posiadaczy tego typu osłon okiennych jest brak konieczności demontażu moskitiery rolowanej na okres zimowy. Wystarczy zwinąć siatkę moskitiery do kasety, która całkowicie zabezpieczy materiał przed śniegiem i lodem mogącym wytworzyć się po zamarznięciu białego puchu lub kropel deszczu. 

Latem zaś moskitiera rolowana pozwala na swobodne korzystanie z zewnętrznego parapetu okiennego – podlanie kwiatów oraz roślin znajdujących się na zewnątrz jest łatwe i szybkie. Nie musimy wówczas zdejmować osłony – wystarczy podnieść moskitierę rolowaną do góry.

Zalety moskitier rolowanych

Montaż moskitiery rolowanej pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się owadów w domu. Nie musimy używać we wnętrzach dodatkowych środków owadobójczych, które nie są nam obojętne. Dzięki gęstym oczkom siatki żadne insekty nie przedostaną się do środka. Możemy zapewnić stały dopływ świeżego powietrza. Wietrzenie pomieszczeń może odbywać się o dowolnej porze dnia i nocy. 

Konstrukcja moskitier rolowanych pozwala na szybki i łatwy montaż. Osłony te pozwalają zaoszczędzić miejsce, ponieważ siatka porusza się w płaszczyźnie pionowej, a nie jak tradycyjne skrzydło drzwiowe lub okienne. Dodatkowo, dzięki wygodnemu uchwytowi korzystanie z osłony nie wymaga wysiłku fizycznego

Moskitiery rolowane są estetyczne i dyskretne. Aluminiowa rama występująca w szerokiej gamie kolorystycznej pozwala dopasować moskitierę do wystroju wnętrza oraz rodzaju i kolorystyki okien. Moskitiery rolowane charakteryzuje najwyższa jakość i estetyka wykonania.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image