Pergola należy do jednych z najbardziej popularnych elementów małej architektury w ogrodzie. Niezwykle efektowne są zarówno drewniane jak i metalowe pergole o uniwersalnej konstrukcji. Podczas lata zapewniają ochronę przed słońcem oraz deszczem, natomiast jesienią osłaniają przed nieprzyjemnym wiatrem. Dodatkowo można również ustawić kilka pergoli w rzędzie, a następnie obsadzić je roślinami. W ten sposób uzyskuje się bardzo efektowną dekorację ogrodu.

image

Pergola ogrodowa jako efektowny element wystroju ogrodu

Pergole ogrodowe stanowić mogą idealną podporę dla roślin i kwiatów ogrodowych. Dzięki temu przestrzeń ogrodu zyskuje niepowtarzalny charakter, a także określony styl oraz klimat. Dlatego też istotnym elementem jest, aby nowoczesne pergole ogrodowe zostały odpowiednio wyeksponowane. Doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie tychże elementów architektury ogrodowej w reprezentacyjnych miejscach, ale również w strefach odpoczynku. Nowoczesna pergola ogrodowa pozwala na stworzenie zacisznych zakątków, a także urozmaica wizualnie ogród. Co więcej ze względu na wysoką jakość konstrukcji pergola ogrodowa aluminiowa tworzyć może pergole tarasowe. Jednocześnie wspierać będzie rozwój roślin oraz dekorować przestrzeń użytkową.

Pergola ogrodowa – najlepsze materiały konstrukcyjne

Pergole ogrodowa wolnostojąca może być wykonana z naturalnych materiałów takich jak drewno, lecz również z metalu. Jednak najbardziej popularne są pergole drewniane. Idealnie wpisują się w charakter i klimat ogrodu, podkreślając jego naturalne piękno. Co więcej piękne pergole ogrodowe idealnie współgrają z roślinnością oraz pozostałą architekturą ogrodową. Niezwykle ciekawą propozycją są także pergole ogrodowe z ławką. Umożliwiają one odpoczynek w ogrodzie, a jednocześnie bliski kontakt roślin oraz kwiatów. Co więcej pergole z ławką często posiadają dodatkowe zadaszenie, które pełni funkcje ochronne, chroniąc przed słońcem i deszczem. Umieszczając na ławce poduszki można dodać całości przytulnego charakteru. Nawet bardzo duża pergola ogrodowa może zostać wykonana z drewna. Jest to materiał niezwykle trwały i odporny na warunki atmosferyczne, jeżeli tylko zostanie odpowiednio zakonserwowane. W tym celu wykorzystać można naturalne oleje do drewna, lecz także inne środki impregnujące. Należy zadbać także o to, aby pielęgnacja drewnianej pergoli odbywała się regularnie. Natomiast w przypadku pergoli metalowych również można cieszyć się dużą nośnością produktu, a także wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Zapytaj o darmową wycenę

733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

Montaż i zastosowanie pergoli ogrodowej

W każdym ogrodzie idealnie sprawdzić mogą się pergole ogrodowe aranżacje których opierają się na aktualnych trendach architektonicznych. Montaż pergoli ogrodowej nie jest trudnym zadaniem. Wszystkie pergole dostarczane są do klientów jako gotowe elementy, nierzadko założone. W takiej sytuacji wystarczy jedynie zamocować całą konstrukcję oraz utwierdzić ją w podłożu. Ważne jest jednak, aby pergola ustawiona była na płaskiej powierzchni, co zapewnia jej stabilność. Dodatkowo warto zabezpieczyć ją przed silniejszymi podmuchami wiatru, stosując kotwy wbijane w podłoże. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców pergole wykazują się dużą trwałością, a także estetycznym wyglądem przez wiele lat. Dzięki temu pergole mogą stanowić idealną ozdobę ogrodu, lecz również przestrzeni przed domem. Pergole z ławką stworzą także kącik do relaksu. Natomiast samą konstrukcję można dodatkowo wykorzystać do obsadzenia roślin, zwłaszcza pnących.

Galeria realizacji

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image