Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na montaż rolet, chociażby ze względu na wysokie temperatury panujące na zewnątrz. Słońce może mocno doskwierać domownikom, chociażby ze względu na podwyższające się temperatury zewnętrzne. Aby uniknąć takich problemów, wystarczy zainwestować w rolety. Do ochrony przed słońcem najlepiej sprawdzają się rolety odbijające światło oraz modele podgumowane.

Rolety podgumowane – co to takiego?

Jeśli chodzi o rolety z tkaniną podgumowaną – to modele gwarantujące pełne zaciemnienie pomieszczeń. To modele łączące w sobie funkcjonalność, wysoki poziom estetyki oraz nieprzepuszczalność światła. Tkanina jest pokryta dodatkową gumą, dzięki czemu nie tylko chroni przed promieniami słonecznymi, ale także jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości. 

Warto dodać, że rolet podgumowanych nie powinno się montować w miejscach, gdzie materiał będzie długotrwale narażony na oddziaływanie promieni słonecznych i wysokich temperatur. W skrajnych przypadkach mogłoby to doprowadzić do stałych odkształceń. 

Rolety odbijające światło – jak działają?

Rolety posrebrzane, czyli takie odbijające światło to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą ochronić wnętrze domu lub mieszkania przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Takie modele rolet można idealnie dopasować do stylistyki wnętrza. Występują w różnych kolorach, natomiast zewnętrza część jest najczęściej posrebrzana. Dzięki temu rolety świetnie odbijają światło.

Roleta wewnętrzna z tkaniną posrebrzaną na gumie niestety kiepsko odprowadza ciepło z wnętrza pomieszczeń. Oczywiście ulga po montażu rolet będzie odczuwalna, aczkolwiek temperatura pomieszczeń nie zmieni się w szczególnym stopniu.

Czy warto montować rolety, aby blokować promienie słoneczne?

Zdecydowanie polecamy montaż rolet zewnętrznych lub wewnętrznych, aby skutecznie ograniczyć oddziaływanie promieni słonecznych na wnętrza pomieszczeń mieszkalnych. To dobry sposób, aby zaciemnić pokoje, a dodatkowo realnie obniżyć temperaturę wewnątrz. Po montażu rolet odbijających światło lub podgumowanych można zwiększyć komfort odpoczynku oraz codziennego użytkowania nieruchomości. 

Montaż i opuszczenie rolet może powodować spadek temperatury w pomieszczeniach nawet do kilku stopni Celsjusza. To całkiem sporo, dlatego warto pomyśleć nad inwestycją w profesjonalne rolety.