Osłony okienne w formie rolet rzymskich to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie nienaganny styl aranżacji wnętrza, doskonały poziom ochrony przed gapiami z zewnątrz, a także wygodę użytkowania. Rzymskie rolety łączą w sobie funkcjonalność i elegancję, a to wszystko w rozsądnych cenach w stosunku do jakości wykonania.

Chcesz kupić rolety rzymskie do swojego domu lub mieszkania, ale nie wiesz, ile kosztują? Sprawdź poniższy artykuł, poznaj specyfikację rolet rzymskich oraz przejrzyj orientacyjne ceny tego typu artykułów dekoracyjno-funkcjonalnych.

Jak działa roleta rzymska?

Zasada działania rzymskiej rolety jest naprawdę prosta. Najlepsze na rynku produkty od K-BRO to wyroby składające się z profilu przedniego z rzepem oraz dedykowanego profilu nośnego. Cały mechanizm jest wyposażony w specjalny łańcuszek, który ułatwia zwijanie i rozwijanie materiału. Roleta rzymska pozwala na wygodne użytkowanie osłony bez użycia siły – dzięki temu z obsługą rolety poradzi sobie nawet dziecko.

W trakcie zwijania rolety tkanina jest delikatnie zwijania w stronę górnej szyny i układana w formie fasadowej. Dzięki temu nie ma ryzyka, że materiał ulegnie zniszczeniu lub zemnie się po zwinięciu. Co więcej, rolety rzymskie od K-BRO są wyposażone w mechanizm samohamujący, który gwarantuje płynną regulację podnoszenia oraz opuszczania osłony wraz z blokowaniem materiału w dowolnie wybranej pozycji.

Cena rolety rzymskiej – co wpływa na koszty zakupu rolet?

Średnie ceny rolet rzymskich, które są dostępne w ofercie K-BRO oscylują na poziomie 566 złotych przed rabatem naliczanym przez firmę. Po uwzględnieniu promocji dla rozmiaru rolety rzymskiej 100×100 cm, można kupić ją w cenie zaledwie 490 złotych. Podobnie, jak w przypadku innych rolet wewnętrznych dla domów i mieszkań, ostateczna cena zakupu jest uzależniona od kilku parametrów:

  • zastosowany mechanizm zwijania i rozwijania,
  • tkanina wykorzystana do produkcji osłony – można zdecydować się na tkaniny z grupy A, B, C, D, E, M, S,
  • rozmiar rolety rzymskiej.

Powyższe czynniki to podstawowe determinanty tego, ile będzie finalnie kosztować rzymska roleta. Przyjmuje się, że im wyższy gatunek tkaniny do stworzenia rolety, tym wyższa cena. To samo dotyczy rozmiaru, gdyż na większe okna, np. tarasowe konieczne jest użycie o wiele większej ilości materiału. Na roletach rzymskich nie warto jednak oszczędzać.

Lepiej jednorazowo zainwestować nawet większą kwotę w ich zakup, niż narazić się na konieczność wymiany osłony na nową w wyniku jej uszkodzenia. Wybierając rolety rzymskie od K-BRO, zyskujesz pewność, że zamówione osłony będą funkcjonalne, wytrzymałe, bezpieczne i eleganckie.


Masz pytania lub potrzebujesz wyceny rolet rzymskich?


Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują rzymskie rolety?

Rolety rzymskie świetnie nadają się do wykorzystania w kuchniach, salonach, jadalniach, a także sypialniach. Można powiedzieć, że takie osłony są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie liczy się elegancki wygląd okien, funkcjonalność i łatwość użytkowania oraz wysoki poziom prywatności.

Wiedząc już, ile średnio kosztują rolety rzymskie, możesz wstępnie podjąć decyzję o inwestycji w takie osłony. Wystarczy, że skontaktujesz się z K-BRO, aby poznać wszystkie dostępne warianty rzymskich rolet oraz poprosić o zrealizowanie dokładnej wyceny rolet dopasowanych do wielkości okien w Twoim domu lub mieszkaniu.