Odnawialne źródła energii

Na początek liczy się dobry pomysł, czyli wszystkie zalety założenia fotowoltaiki.

Kto z nas nie chciałby posiadać oszczędności i zabezpieczyć swoją przyszłość? Próbujemy odkładać jak najwięcej nie kupując sobie potrzebnych, jak i wymarzonych rzeczy, odmawiamy sobie wakacji, czy innych przyjemności. A wszystko po to, by za kilka lat mieć stabilizację i nie martwić się o środki na życie. A może warto przyjrzeć się także rachunkom za energię? Jest to nadal niedoceniona forma marnowania pieniędzy. Rachunki mogą znacząco poszybować w górę zwłaszcza teraz, gdy większość z nas pracuje zdalnie, a dzieci mają lekcje online. Idealnym rozwiązaniem jest zmniejszenie kosztów energii poprzez użycie ich naturalnego źródła, czyli promieni słonecznych.

I właśnie na tym skupia się fotowoltaika. Staje się ona coraz bardziej popularna i wiele ludzi korzysta z jej profitów. Cała zasada mechanizmu opiera się na instalacji ogniw fotowoltaicznych. Najczęściej stworzone są one z krzemu, który jest świetnym półprzewodnikiem ładunku elektrycznego. Grupa wytworzonych ogniw tworzy moduły fotowoltaiczne, a te, posiadając większą powierzchnię, absorbują znacznie więcej promieni słonecznych. Następnie dokonuje się zjawisko fotowoltaiczne i z przechwyconej energii świetlnej, powstaje prąd stały. Wiele skupionych obok siebie modułów, tworzy kolejno panele fotowoltaiczne, czyli te, które my finalnie widzimy. Zamontowana pod nimi konstrukcja ma na celu zapewnić stabilność całego układu i ustawić panele w odpowiednim kierunku. Wytworzony prąd jest w stanie ogrzać naszą wodę, pomieszczenia, a także być głównym centrum energii dla niewielkich urządzeń przenośnych.

Fotowoltaika jest także niekończącym się źródłem energii, niewyczerpywalnym, więc bez obaw możemy patrzeć w przyszłość. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących ekologiczny tryb życia i starających się nie zanieczyszczać środowiska, a w tym wszystkim najlepsze jest to, że montowanie paneli solarnych ma ogromną liczbę dofinansowań, więc nie dość, że oszczędzamy na rachunkach, to także na instalacji całego układu.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU I DARMOWĄ WYCENĘ
733 905 212 lub biuro@k-bro.pl

 

Nowoczesna wersja ogrzewania, czyli pompy ciepła.

Pierwsza pompa ciepła powstała w XIX wieku i już wtedy ludzie wiedzieli, że jest to dobry plan na przyszłość. Później jej zainteresowanie drastycznie spadło, ze względu na tani materiał grzewczy znajdujący się wokół, zwłaszcza węgiel i drzewo. Sytuacja polityczna i zbrojna również ograniczała rozwój tej dziedziny.  Wówczas nikt nie przejmował się negatywnymi skutkami nadmiernej eksploatacji pieców grzewczych i wydzielanych spalin dostających się do atmosfery. Na dzień dzisiejszy ważne jest dla nas, by ukrócić przedostawanie się zanieczyszczeń do powietrza. Każdy chciałby przecież na zewnątrz oddychać pełną piersią i nie chorować od unoszących się gazów. Dlatego właśnie tak ważna jest instalacja pompy ciepła. Ogranicza ona emisję jakichkolwiek spalin i zanieczyszczeń praktycznie do zera. Jej funkcjonowanie opiera się na pozyskiwaniu energii cieplnej z otoczenia budynku, na przykład z gruntu, powietrza lub wody i przekazania jej do instalacji centralnego ogrzewania. W taki właśnie sposób tworzy się ekologiczna energia. Jedynym minusem w działaniu pompy jest fakt, że do napędzenia sprężarki przekazującej energię, potrzebujemy także energii elektrycznej z zewnątrz. Jednak jej zużycie jest kilkukrotnie mniejsze niż przy ogrzewaniu całego budynku za pomocą zwykłego kotła.

Mając do wyboru trzy metody naturalnego pozyskiwania energii, możemy dobrać odpowiednią pompę ciepła. Najpopularniejszą metodą jest ta o schemacie solanka-woda, czyli z energią pobieraną z gruntu. Wykonujemy w tym celu odwierty w głąb ziemi i stamtąd doprowadzamy ciepło do pompy, która podnosi temperaturę do ok. 35oC i dalej doprowadza do budynku. Ta wersja jest w stanie ocieplić cały dom bez użycia dodatkowego źródła energii.

Kolejną metodą jest schemat powietrze-woda. Jest ona wystarczająca do ogrzania wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej. Zasada działania polega na absorpcji ciepła z powietrza z zewnątrz i ogrzania go w środku pompy. Najbardziej efektywne jest, gdy temperatura nie spada poniżej -5oC. Ostatnią metodą, najmniej używaną, jest schemat woda-woda. Do zainstalowania takiej pompy ciepła potrzebna jest dobra lokalizacja budynku, ponieważ ciepło pobierane jest z cieków wodnych, a te nie są powszechne w każdym miejscu.

Maty grzewcze jako doskonały producent podczerwieni.

Zastanawiałeś się kiedyś nad jakością swojego ogrzewania? Czy wiesz, że posiadając zwykłe grzejniki, emitowane przez nie powietrze wznosi się do góry? To właśnie dlatego nasza podłoga, czy dolne krawędzie wyposażenia są tak zimne i nieprzyjemne. Dzieje się tak dlatego, że ciepłe powietrze ma mniejszą gęstość od zimnego, przez co unosi się w górę, a opadając traci całą energię i przy ziemi jest z powrotem zimne. Wpływa to niekorzystnie na nasze samopoczucie, a przede wszystkim krążenie. Zaradzić temu może użycie maty lub folii grzewczej. Ich zasadą działania jest wbudowanie w tkaninę pasków grafitu i zastosowanie ich, na przykład w ogrzewaniu podłogowym lub umieszczenie w ścianie.

Maty i folie działają dzięki doprowadzonej energii elektrycznej, co pozwala na precyzyjne ustawienie pożądanej temperatury. Trzeba przyznać też, że nagrzewając ściany, czy podłogę, skumulowane ciepło zostaje głównie w tych przedmiotach, a temperatura otoczenia jest niższa o średnio 2oC. To daje efekt tzw. przebywania w cieniu podczas słonecznego, upalnego dnia. Z powodu tak małej różnicy temperatury nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, przez co wszystkie pyłki kurzu i zanieczyszczeń, nie unoszą się w powietrzu. Ma to szczególne znaczenie dla alergików. Maty i folie grzewcze doskonale osuszają ściany, przez co niemożliwe jest zalęgnięcie się grzybów czy pleśni. Fakt ten, pozwoli także na wietrzenie pomieszczenia również zimą i przy tym, brak utraty znaczącej ilości energii cielnej.

Ogrzewanie matami lub foliami grzewczymi jest na tyle wydajne, że w zupełności pozwoli na rezygnację z tradycyjnego kotła lub pieca. W sezonie grzewczym oszczędności wynoszą około 30%, a w pozostałych nawet do 60%. Jest możliwe także podpięcie instalacji grzewczych do systemów fotowoltaicznych i maksymalna obniżka rachunków za prąd. Szczególnie popularne stały się ostatnio maty grzewcze, które wykorzystujemy do ogrzewania podłogowego, co sprzyja poprawie naszej koncentracji i złagodzeniu bólu mięśni, a także stanowi przyjemne, ciepłe miejsce do zabaw dla dzieci.

Oferta współpracy z obopólnymi korzyściami.

Mamy nadzieję, że czytając ten artykuł, postanowiłeś skorzystać z naszej oferty. Gwarantujemy Ci wymienione wyżej korzyści i dołożymy wszelkich starań, by nasza firma K-BRO sprostała powierzonemu zadaniu jak najlepiej. Już w pierwszym miesiącu użytkowania nowego systemu, Ty i Twoja rodzina, odczujecie kolosalną zmianę. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, także w celu wyceny instalacji i dobrania najbardziej odpowiedniej opcji dla Twojego domu. Jeśli chcesz usprawnić swoje życie, zadbać o ekologię i zmniejszyć koszty rachunków, nasza oferta będzie idealna właśnie dla Ciebie, a być może także dla znajomych, czy innych członków rodziny. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!