Pokój dziecięcy to szczególne miejsce, w którym najmłodsi mogą się bawić, odpoczywać oraz spędzać miło czas. By zapewnić dziecku przytulną przestrzeń warto skorzystać z odpowiedniej aranżacji okna. Idealnym rozwiązaniem są rolety, które nie tylko obniżają temperaturę we wnętrzu podczas upalnych dni, lecz także pozwolą one zachowanie prywatności i intymnej atmosfery. Jak wybrać rolety do pokoju chłopca, aby stworzyć przytulne wnętrze?

Nowoczesne rolety do pokoju chłopca – udane aranżacje

Pokój chłopca powinien być pełen naturalnego światła, który jest ważny dla rozwoju dzieci. Jednocześnie warto zadbać o możliwość zasłonięcia okna w przypadku upalnych letnich dni. Co więcej nierzadko mali chłopcy potrzebują zacienionego i spokojnego pomieszczenia, aby móc zdrzemnąć się w ciągu dnia. Natomiast w przypadku starszych chłopców równie istotny jest dostęp do dziennego światła, zwłaszcza w czasie odrabiania lekcji czy czytania.

Aby zatem regulować dowolnie ilość wpadającego światła warto wybrać rolety okienne wewnętrzne. Rolety do pokoju chłopca powinny odpowiadać na potrzeby dziecka oraz dostosowywać się do jego predyspozycji. Tym samym idealnym rozwiązaniem są rolety typu dzień noc. Niezależnie od pory dnia umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia lub kontrolę wpadającego światła. Doskonale sprawdzi się również roleta rzymska do pokoju chłopca oraz coraz bardziej modne plisy. 

Rolety do pokoju chłopca, które ożywiają wnętrze

Rolety w pokoju chłopca mogą nie tylko pomóc kontrolować ilość wpadającego światła, lecz również wzbogacać i ożywiać wnętrze. W tym zakresie ważny jest odpowiedni wybór kolorystyczny rolet. Wybór koloru należy dostosować do kolorystyki ścian oraz mebli w pokoju chłopca. Najbezpieczniej jest jednak wybrać jasny oraz stonowane barwy, które stanowią spokojne otoczenie dla dziecka. Doskonale sprawdzają się pastelowe odcienie, na przykład błękitu, żółci, lecz również zielenie. Doskonale prezentują się także neutralne barwy takie jak beż.

Należy także zwrócić uwagę, aby zakupione rolety były w tonacji ciepłej. Znacznie korzystniej wpływają na samopoczucie dzieci, aniżeli odcienie chłodne. Doskonałym rozwiązaniem jest również zaproponowanie dziecku możliwości samodzielnego wyboru koloru rolety. Dostępne są również modele, które zawierają różnego rodzaju wzory oraz szeroką ornamentykę. W ten sposób wzbogacają pokój dziecka o dodatkowe wzory. Niezbędne jest jednak zachowanie spójnej aranżacji wnętrza.