Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością, która wynika przede wszystkim z ich uniwersalności, funkcjonalności i estetyki. Takie rolety dobrze prezentują się zarówno w sypialni, jak i w kuchni. Jednak, aby rolety dzień noc spełniały się w swojej roli, muszą zostać idealnie dopasowane do szyby okiennej. Zatem jak zmierzyć okno do rolet dzień noc? Sprawdź, jak powinien wyglądać prawidłowy pomiar rolety dzień noc!

Rolety dzień noc jak mierzyć?

Jak zmierzyć rolety dzień noc? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która po raz pierwszy zamawia taki rodzaj przesłony na swoje okna. Nie wiedząc, jak wymierzyć roletę dzień noc, warto przyjrzeć się oknom już udekorowanym takimi roletami. Oglądając taką oprawę okienną, łatwo zauważymy, które wymiany będą istotne przy składaniu zamówienia na wybrane rolety. Jedynie dobrze dopasowany materiał zagwarantuje, że rolety będą funkcjonalne i estetyczne. Do wykonania pomiaru należy przygotować zatem:

  • miarkę, najlepiej metalową, wysuwaną,
  • notes i długopis lub ołówek do spisania pomiarów. 

Zatem, jak prawidłowo zmierzyć roletę dzień noc? Posiadając wskazane akcesoria, należy pobrać z nimi następujące wymiary:

  • szerokość szyby okiennej,
  • szerokość szyby z listwami przyszybowymi,
  • wysokość szyby. 

Szerokość listwy przyszybowej to z reguły około 1 – 1,5 cm z każdej strony, dlatego pobranie właśnie tego wymiaru pozwala zadbać o to, aby roleta zakrywała całą szybę z niewielkim zapasem. 

Rolety dzień noc w kasecie jak mierzyć?

Rolety dzień noc w kasecie mierzy się dokładnie tak samo, jak każde inne, czyli stosując powyższą instrukcję. Jednak jak wymierzyć okno do rolety dzień noc, jeśli nie posiada ono listew przyszybowych i charakterystycznych linii, które ułatwiają pomiar? W tym przypadku należy zmierzyć samą szerokość szyby okiennej, a do pobranego wymiaru dodać około 3 cm, czyli typową szerokość listew. 

Jakie wymiary podać przy zamawianiu rolet dzień noc?

Wiedząc, jak wymierzyć rolety dzień noc, niektóre osoby nadal zastanawiają się, jaki wymiar podać w zamówieniu rolet na wymiar. Warto wiedzieć więc, że najczęściej przy składaniu zamówienia podaje się faktyczne wymiary, wymagane przez sprzedawcę – bez dodawania do nich dodatkowych centymetrów, uwzględniających prowadnice czy kasetę. Producent rolet sam zajmie się takim zaprojektowaniem przesłony okiennej, aby pasowała ona idealnie do podanych przez klienta wymiarów okna. Nierzadko przed złożeniem zamówienia, konsumentom udostępnia się specjalne konfiguratory, które obrazują wymagane pomiary i pozwalają przygotować wycenę produktu na podstawie pobranych wymiarów. Dzięki temu zamawianie rolet na wymiar jest jeszcze łatwiejsze i bardziej przejrzyste. 

Rolety dzień noc to piękna ozdobna okna – jednocześnie funkcjonalna i elegancka. Warunkiem cieszenia się takimi roletami jest jednak odpowiednie zmierzenie swoich okien przed zamówieniem wybranego modelu.