Wiele osób zastanawia się jaka roleta do łazienki będzie najlepszym wyborem. Łazienka jest stosunkowo wymagającym wnętrzem ze względu na dużą wilgotność powietrza oraz szereg zanieczyszczeń. Tym samym podpowiadamy jaki model rolet sprawdzi się najlepiej tym pomieszczeniu! Dzięki kilku istotnym radom można z łatwością wybrać funkcjonalne i estetyczne rolety.

Funkcjonalna roleta do łazienki

Jakie rolety do łazienki sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim rolety do łazienki muszą być odporne na specyficzne środowisko, które panuje w łazience. Muszą być zatem odporne na wilgotność oraz temperaturę panującą w łazience. Jest to pierwszy kluczowy element, który należy brać pod uwagę kupując rolety do łazienki. To właśnie przez wysoką wilgotność powietrza panującą w łazience rozwijać się mogą pleśń oraz grzyby. Tym samym roleta do łazienki musi być wykonana z takiego materiału, który będzie odporny zarówno na ataki pleśni jak i grzybów. Dodatkowo materiał powinien być w pełni odporny także na wodę, nie pochłaniając jej. Kiedy tkanina posiada gładką powierzchnię nie dochodzi do gromadzenia się na jej zabrudzeń, bakterii oraz pleśni.

Dobrym rozwiązaniem są także materiały wykonane z poliestru. Wyróżniają się one bardzo wysoką odpornością na wilgoć, lecz również są łatwe w utrzymaniu czystości. Aspekt czyszczenia rolet jest niezwykle ważny, gdyż najczęściej rolety umieszczone w łazience wymagają nie tylko regularnego, lecz również bardzo dokładnego czyszczenia. Unikać należy z kolei rolet wykonanych z materiałów naturalnych, takich jak drewno. Nie są najlepszym wyborem do łazienki, gdyż stosunkowo szybko niszczą się ze względu dużą wilgotność powietrza. Dodatkowo grzyb oraz pleśń są bardzo widoczne na roletach drewnianych.

Roleta do łazienki idealnie pasująca do wystroju

Przed zakupem osłony okiennej warto odnaleźć różny inspiracje rolety do łazienki mogą być zróżnicowane pod względem kolorystyki oraz materiału. Dlatego przeglądając rolety do łazienki zdjęcia można wstępie określić swoje predyspozycje estetyczne. Bardzo istotne jest, aby wybrane rolety do łazienki przede wszystkim dobrze zasłaniały okno przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Tym samym najlepiej sprawdzają się modele, które całkowicie odgrodzą od wścibskich spojrzeń oraz od przestrzeni na zewnątrz, jednocześnie zaciemniając pomieszczenie. Dlatego idealnym rozwiązaniem mogą być rolety plisowane, które są odporne na wilgoć, a jednocześnie są w stanie idealnie chronić prywatność. Podczas ich zakupu należy zwracać jednak uwagę na jakość materiału, aby był on jak najbardziej wytrzymały.

Ciekawym rozwiązaniem jest również roleta do łazienki od dołu, która umożliwia zasłonięcie tylko części okna. Nie należy jednak zapominać o wymiarze estetycznym rolet, które powinny być dopasowane do wystroju łazienki i jej charakteru. Rolety plisowane występują w bardzo wielu wariantach, tym stamym można z łatwością idealnie dopasować ich jakość oraz kolorystykę do wystroju swojego wnętrza.

Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem, w którym panują stosunkowo trudne warunki dla rolet oraz osłon na okna. Dlatego warto postawić na najlepszej jakości materiały, aby dzięki temu nie trzeba było wymieniać ich po kilku miesiącach użytkowania. Jednak najczęściej pomimo wentylacji wysoka wilgotność powietrza sprawia, że materiał znacznie szybciej się zużywa. Tym samym najczęściej roleta w łazience wymaga wymiany na nową co kilka lat. Jednak w tym czasie idealnie spełnia swoje funkcje.