Rolety typu dzień i noc to wyjątkowo często wybierana opcja przez konsumentów, którzy chcą nie tylko osłonić wnętrze swojej nieruchomości przed światem zewnętrznym, ale także pragną dodać pomieszczeniom nieco nowoczesnego stylu. Rolety dzień-noc są przede wszystkim praktyczne w użytkowaniu oraz pasują do prawie każdej aranżacji wnętrza: nowoczesnych, skandynawskich, klasycznych, a nawet vintage. 

Zastanawiasz się, ile kosztują rolety dzień i noc? A może chcesz wiedzieć, od czego uzależniony jest koszt ich zakupu? Sprawdź poniższy poradnik, a szybko ocenisz opłacalność inwestycji w rolety wewnętrzne – dzień i noc i złożysz zamówienie w firmie K-BRO.

Od czego zależy cena rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to dość innowacyjna forma osłony okiennej lub drzwiowej, która pozwala na osłonę pomieszczeń przed gapiami z zewnątrz przy zachowaniu doskonałego poziomu oświetlenia nieruchomości. Ceny rolet dzień i noc w ofercie K-BRO zaczynają się od 107 zł brutto dla klasy tkaniny typu F oraz rozmiaru 30×30 cm. W przypadku rolety dzień i noc w rozmiarze standardowego okna to koszt w granicach 200 zł za sztukę (przy założeniu rozmiaru 70×130 cm). Jeśli Jedak chodzi o czynniki wpływające na koszt zakupu rolet dzień i noc, wyróżniamy takie, jak:

  • Rozmiar okna – im większa roleta będzie zamontowana dla danego otworu okiennego, tym wyższa będzie cena jej zakupu.
  • Kolorystyka – wbrew pozorom barwa tkaniny również może przekładać się na cenę rolety dzień noc. Im rzadszy kolor tkaniny, tym wyższy koszt produkcji rolety.
  • Sposób montażu – zastosowany mechanizm może być kluczowy, jeśli chodzi o koszty związane z zakupem rolety dzień i noc. Możesz wybrać rolety wolnowiszące, w kasecie, a także na prowadnicach. 
  • Typ wykorzystanej tkaniny – w ofercie K-BRO można wybrać materiały z grupy A, B, F, G.

Na ostateczne koszty zakupu rolety dzień i noc wpływa także liczba elementów zawierających się w zestawie (w przypadku samodzielnego montażu). Najczęściej są to takie części, jak: wkręty montażowe, taśma, roleta, prowadnice, instrukcja montażu, zestaw do konserwacji (w przypadku rolet dzień noc na kasecie).


Masz pytania lub potrzebujesz wyceny rolety dzień i noc?


Rolety dzień i noc – czy to dobra inwestycja?

Rolety typu dzień i noc to naprawdę doskonała inwestycja, szczególnie jeśli cenisz sobie dostęp do wyjątkowo trwałych rozwiązań. Tego typu osłony mogą z powodzeniem zastępować standardowe zasłony i firanki. Warto dodać, że roleta dzień noc świetnie przepuszcza światło, ale jednocześnie pozwala na zachowanie wysokiego poziomu prywatności w pomieszczeniach – po ich montażu nie ma żadnego ryzyka, że ktokolwiek z zewnątrz będzie w stanie zajrzeć do wnętrza danego pomieszczenia.

Podsumowując: naprawdę warto zainwestować w rolety dzień noc od K-BRO. To połączenie rozsądnej ceny w stosunku do jakości wykonania, a także funkcjonalności. Co więcej, tkaniny używane do produkcji rolet dzień noc są odporne na kurz i zabrudzenia, a samohamujący mechanizm łańcuszkowy pozwala na zatrzymanie rolety w dowolnie wybranej pozycji.