Rolety stanowią bardzo praktyczny element wystroju każdego wnętrza. Idealnie dopełniają aranżacje oraz wprowadzają niepowtarzalny klimat. Zastanawiając się jakie rolety do nowoczesnego salonu wybrać warto zapoznać się z naszymi propozycjami. Wówczas wybór może być znacznie łatwiejszy!

Stylowa roleta do salonu – wygoda i elegancja

Wiele osób waha się czy lepiej wybrać rolety czy firanki do salonu. Z pewnością rolety pełnią znacznie więcej funkcji, aniżeli firany czy też zasłony. Co więcej nie muszą one się nawzajem wykluczać. Bardzo wiele aranżacji nowoczesnych wnętrz polega na subtelnym połączeniu rolet, firan lub zasłon. Wybierając rolety do salonu można skutecznie chronić się przed promieniami słońca, zwłaszcza w upalne dni. Dodatkowo rolety zasłaniają przed wzrokiem przechodniów, a także sąsiadów. Mogą być także atrakcyjną ozdobą pomieszczeń.

Wśród najczęściej wybieranych modeli rolet do salonu pojawiają się

• rolety rzymskie

rolety plisowane

rolety wolnowiszące

• rolety dzień noc

rolety w kasecie

Najbardziej efektowne pod względem wizualnym okazują się rolety rzymskie. Przynoszą one efekt tradycyjnej firany czy też zasłony w oknie, co pozwala na wyeliminowanie karnisz z wnętrza. Rzymska roleta do salonu wykonana jest z płótna, które może być zarówno delikatne, prześwitujące jak i nieco bardziej masywne. Dlatego wybierając spośród wielu rodzajów materiału można uzyskać zróżnicowany efekt zaciemnienia. Dodatkowo rolety rzymskie składają się w niezwykle ozdobną harmonijkę. Wygląda to bardzo efektownie, tworząc efekt regularnie pomarszczonego materiału. Pasują one zarówno do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. Dużą zaletą rolet rzymskich jest także możliwość zakładanie ich zarówno od góry jak i od dołu. Tym samym tworzyć mogą plisowaną zazdrostkę.

Wolnowiszące eleganckie rolety do salonu to także doskonały wybór. Montowane są na górnej ramie okna lub na gzymsie znajdującym się nad oknem. Najczęściej rolety wolnowiszące wykonuje się z materiałów przepuszczających światło. Mogą być one jednak fakturę mocno zaciemniającą lub odbijającą światło słoneczne. Dlatego jest to idealne rozwiązanie w czasie upalnych dni, kiedy zależy nam na maksymalnym ograniczeniu promieniowania słonecznego.

Bardzo dekoracyjne są także rolety dzień  noc, tworzone z naprzemiennie ułożonych pasów – zaciemniającego oraz przezroczystego. Dlatego daje to szansę na dowolną regulację ilości wpadającego światła. Jest to model, który szczególnie efektownie wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Warto wybrać efektowne rolety do salonu aranżacje, które one tworzą dają niepowtarzalny efekt.

Rolety do salonu – idealny kolor

Dużym dylematem może być również to jaki kolor rolet do salonu wybrać wybrać. Wcześniej jednak należy określić jakie rolety do salonu będą prezentować się najlepiej. Roleta do salonu powinna mieć kolor, który w naturalny sposób dopełniać będzie kolorystykę wnętrza. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do podstawowych barw, czy też barwn neutralnych. W przypadku wzorzystych ścian idealnie pasują gładkie rolety. Natomiast, kiedy ściany są bardzo neutralne, wówczas można zdecydować się na nieco bardziej ekstrawagancki kolor rolet lub także rolety z abstrakcyjnymi szlaczkami, motywami i zdobieniami.

Nowoczesne rolety do salonu mogą wprowadzić do wnętrza romantyczny nastrój. W takich wypadkach dobrze jest postawić na jasne kolory, które mogą posiadać dodatkowe kwiatowe zdobienia. Modne rolety do salonu można wybierać również w bardzo intensywnych kolorach, aby w ten sposób ożywić całe wnętrze.